Сахаджа форум: Въведение в Сахаджа Йога - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Въведение в Сахаджа Йога Ерата на Водолея

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 01 August 2009 - 03:34 PM

Шри Матаджи Нирмала Деви донесе в Ерата на Водолея един уникален метод за масова реализация, наречен Сахаджа Йога. “Сахаджа” означава спонтанен, “Йога” - съюз. Това е спонтанния, вродения съюз с Божественото.

Идва един момент в живота на всеки човек, когато той си задава основните въпроси относно своето съществуване: Кой съм аз? Защо да работя, да действам, да живея, ако всички тези усилия, целият този път водят към небитието?

Съществува ли наистина Бог? Не е ли той плод на човешкото въображение, на тези, които са го обявили преди нас? Не сме ли повлияни от приказки и писания? Не сме ли пленници на обусловености и на натрупани религиозни концепции каквито са нашите принадлежности към една или друга група.
Случвало ли ви се е да си зададете въпроса: “Аз католик, мюсюлманин или протестант съм само защото съм се родил в такова семейство? Ако съдбата беше решила друго, нямаше ли да съм различен от това, което съм сега? Свободно ли съм избрал тази принадлежност? Убеден ли съм, че съм на прав път? А другите, нямат ли и те право като мен да заявят, че притежават истината?”

Стига ни един бърз и обикновен поглед наоколо, за да видим покривите на камбанариите, куполите на минаретата или суровостта на тибетските манастири - целият този религиозен свят си оспорва Бога било с клетви, било с догми или още по-зле, като размахва оръжия и канони. И в името на какво е целият този безпорядък?

Да се спрем тук за малко, да останем за един момент в тишина. Ако тази вечер сте тук, то е защото отговорите на основните въпроси, които сте си задавали не са съвсем задоволителни за вас. Желанието да отидете по-далече, да докоснете истината, това любопитство, характерно за всеки търсач, ви прави чест и ние сме щастливи да ви приемем и се надяваме да ви накараме да откриете и да споделите опитността, която и ние един ден получихме като вас, и която промени живота ни.

За какво става въпрос? За събуждането на енергията, наречена на санскрит Кундалини, която всяко живо същество притежава в себе си, навита три пъти и половина в костта сакрум /Гърците са били открили свещената природа на тази кост/. Енергията или Божествената сила, която от векове спи в нас в очакване единствено на тази среща с Шри Матаджи , за да се издигне по централния канал, пресичайки и активирайки седемте енергийни центъра или Чакри, да премине през фонтанелата и да ни свърже отново с Върховната Енергия.

Вие сега ще изживеете тази опитност на Себереализацията. В следващите лекции ние бихме желали да ви обясним по-детайлно различните аспекти на Сахаджа Йога. А настоящата лекция ще ви позволи да видите Сахаджа Йога , като асоциация и да разберете значението й за днешното общество.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users