Сахаджа форум: Как да медитираме - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Как да медитираме просто останете в съзнание без мисли.

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 26 October 2009 - 08:43 AM

“Как да медитираме”, много хора ми задават този въпрос. Не правете нищо, просто останете в съзнание без мисли. Опитайте се да останете в съзнание без мисли. Ако можете да останете в състояние на съзнание без мисли, тогава може да свършите вашата работа защото това е мястото където вие сте с Истината, с Реалността, с Радостта… Ако вие сте в съзнание без мисли, това което става, е че вие получавате увереност, пълна увереност в Божественото. Вие знаете, че я имате…

Много е важно да се установи съзнание без мисли, защото тогава няма мисли идващи от ляво и дясно, минало и бъдеще. Просто в настоящето вие сте там. Това е нещо, което всички вие имате. Имате го, не защото аз ви го казвам, но просто вие всички го имате, но вие трябва да сте балансирани. Трябва да балансирате себе си в съзнание без мисли. Колко дълго, това все още не е толкова важно. Важното е веднъж да го докоснете и да продължите да го докосвате…Това винаги е описвано във всички велики книги, но не толкова ясно, колкото аз ви го описвам сега. Дори за секунда да го постигнете е много добра идея. След това може да започнете да удължавате тази секунда.

Така че днешното послание, е че докато медитирате оставайте в съзнание без мисли. Мислите не са важни, защото са ваше собственно творение. Но ако трябва да станете едно с Божественото творение, вие най-малкото би трябвало да достигнете състоянието на съзнание без мисли. Това се установява във вас постепенно, ако вие израствате. Ще се удивите как вие ще растете в Сахаджа медитацията по един много велик начин.”

Шри Матаджи Нирмала Деви, 2002
0

#2 User is offline   Гергана Icon

• Advanced Member
  • PipPipPip
  • Group: Members
  • Interests:Сахаджа Йога

Posted 07 December 2009 - 02:04 AM

Мислите ми спряха от самосебе си след Себереализацията...
0

#3 Guest_Търсач_*

Post icon  Posted 07 December 2009 - 04:19 PM

View PostГергана, on Dec 7 2009, 03:04 AM, said:

Мислите ми спряха от самосебе си след Себереализацията...
Да това е така, защото когато Кундалини се издига тя започва да създава разстояние между 2 мисли. В последствие това разстояние става все по-дълго.
Много хора не знаят, защо не могат да контролират своите мисли.
0

#4 User is offline   Гергана Icon

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 08 April 2010 - 11:25 PM

Най-лесното нещо на Света, а за много хора толкова трудно за осъществяване...

Трябва само да се държи Вниманието над главата и мислите спират от самосебе си...
По всяко време без значение дали сме в медитация или не...
0

#5 Guest_Търсач_*

Posted 09 April 2010 - 11:20 AM

Лесно е, но е въпрос на приоритети. Нашето внимание винаги е заето с нещо "по-важно".
0

#6 User is offline   Гергана Icon

• Advanced Member
  • PipPipPip

Posted 09 April 2010 - 01:36 PM

Точно поради тази причина на много хора им е трудно... :)
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users