Сахаджа форум: Духът-1 - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Духът-1 Атма

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 20 August 2009 - 12:32 PM

Отражението на Всемогъщия Бог/Садашива/ в сърцето е Духът. Той е Наблюдателя, Познавача на полето; Сат/Истина/, Читта/Внимание/, Ананда/Радост/.

Той е невидим, но чрез него ние долавяме Божественното и усещаме нашите чакри и нади. Духът е този, който знае всичко за нас и вижда всичко. Той не може да потъмнее, той ви пречиства и ви дава светлина. Той е източника на абсолютната Истина и Радост.

Дyхът е най-важното, останалото е нула, не е важно. Това е отвъд ума.

Мобилността на нашето движение е толкова велика...Аз бих казала 360 градуса...защото вие сте установени в центъра, във вашия Дух. Вие може да се движите във всички посоки, които пожелаете. Достатъчно е само да сте центрирани във вашия Дух.

Това е важен момент, който ни е нужен, да сме центрирани в нашия Дух/Атма/ каквото и движение да правим. Това е нужно за нашия растеж и растежа на колектива.

Красотата и Благоприятността вървят ръка за ръка...те не са две различни неща...защото красотата е нещото даващо радост на вашия Дух и благоприятността също дава радост на вашия Дух.

На английски думата Дух/Spirit/ може да бъде Атма/Духът/, алкохол или мъртва душа. Трябва да откриете Атма/Духът/ . Дори Мохамед каза, че трябва да стенете Пир, казано е от Зороастър, Лао Дзе, Буда, Махавира...всеки от тях е казъл. Вие трябва да се родите отново.
0

#2 Guest_Търсач_*

Posted 06 November 2011 - 08:50 AM

Ето още и от БРИХАДАРАНЯКА УПАНИШАДА

5.10. Това пространство е мед за всички същества; всички същества са мед за това пространство; и този блестящ безсмъртен пуруша, който е в това пространство и този телесен блестящ безсмъртен пуруша, който е в пространството в сърцето - той е този атма; това е безсмъртието, това е Брахма, това е всичко.

0

#3 Guest_Търсач_*

Posted 06 November 2011 - 08:50 AM

Гита много ясно потвърждава важността на сърцето:

13.17. Той светлината е на светлините, казват че е над тъмнината и е познанието, познаваемото и това, което чрез познанието се постига, в сърцето на всяко същество обитаващ.

15.15. Аз обитавам всичките сърца, от мен са паметта и мъдростта или пък тяхното отсъствие. Аз съм това, което чрез всички Веди да се знае трябва. Аз създателят съм на Веданта, на всички Веди познавачът аз съм.

18.61. Бог във сърцата на всички същества, Арджуна, обитава, и всички същества върти чрез свойта Мая като завързани на колело.

0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users