Сахаджа форум: Как Христос говори за Колективното Същество - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Как Христос говори за Колективното Същество

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 11 March 2010 - 05:30 PM

Доста не осъзнават, че са част от едно Колективно Същество/Лозата/. Ето как Христос описва това;

Йоан 15:1. Аз съм истинската лоза, и Моят Отец е лозарят.
2. Всяка пръчка у Мене, която не дава плод, Той отрязва; и всяка, която дава плод, чисти я, за да дава повече плод.
...
4. Пребъдете в Мене, и Аз във вас. Както пръчката сама от себе си не може да дава плод, ако не бъде на лозата, тъй и вие, ако не бъдете в Мене.
5. Аз съм лозата, вие пръчките; който пребъдва в Мене, и Аз в него, той дава много плод; защото без Мене не можете да вършите нищо.

Именно тези пръчки, които се отделят от цялото Лозарят отрязва, защото те не могат да дават плод, ако не са част от Истинската Лоза.

Христос е инкарнация на Първичния звук - Омкара-Ом-Амин и като такъв Той прониква във всичко.

Ето и част от лекция на Шри Матаджи:
"Но когато Духът се пробуди вътре във вас, тогава Духът е този, който е свръзката с Цялото, с Вирата, с Акбар. Когато трябва да почувствате Акбар, трябва да имате вашата Реализация, иначе просто говорите на вятъра. Не знаете кой е този Акбар. Трябва да бъдете свързани с Вирата, а Вирата е Първичното същество. Всъщност не сме интегрирани изобщо, защото имаме различни инкарнации.

Дори и да не сте абсолютен атеист, дори и да не казвате, че не вярвате в Бог или вярвате в някакъв анти-Бог, или пък вярвате в Бог, то вие вярвате в един фрагментарен Бог, в Неговите различни аспекти и не го виждате в Неговата колективност. Трябва да видите, че Той е един Бог.

Всички казват, че Бог е един. Разбира се, че Бог е един. Аз съм една личност, но също съм и домакиня. Трябва да върша определена работа в домакинството. Но също съм и нечия сестра. Аз съм също и ваша Майка, както и майка на Моите собствени деца, а също и баба. Така че аспектите на работата, която трябва да върша, са много различни. А работата трябва я върши една личност.

Когато говорим за Бог като един, си мислим, че Бог е Гибралтарската скала, един-единствен къс. Дори Гибралгарската скала не е от едно парче. Сякаш всичко, което не можете да видите, е едно парче. А трябва да бъде комплекс или смес от различни неща. Тогава как може Бог да е един къс от нещо, коeто виси някъде във въздуха? Бог е един, а сякаш не може да съществуват различни Негови аспекти. Бог има много аспекти..."
© ШМНД
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users