Сахаджа форум: Реализиран си - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Реализиран си

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 02 December 2009 - 01:31 PM

Раджабхай Моди, един от първите Сахаджа йоги, си спомня:

“Първият ми опит с пробуждането на Кундалини се случи през първата седмица на януари 1972 г. Шри Матаджи докосна всеки сплит за няколко секунди и от сплит до сплит започна да се издига енергийната сила, която достигна центъра на мозъка. В това време аз влизах дълбоко, дълбоко в медитация, изпитвайки приятно усещане в цялото тяло.

Бях със затворени очи. Тялото ми стана топло. Изпълваше ме чувство на опиянение, но бях в пълно съзнание, а медитацията продължаваше. В последствие имах друг опит с медитация, която беше още по-интересна и дълбока. На 27 януари 1972 г. в Борди, на брега на Индийския океан, събрахме малка група заедно с Шри Матаджи.

Тя ми каза да затворя очи и докосна моята Сахасрара. След няколко секунди Тя каза “Реализиран си”. След това легнах да спя. На следващия ден ме запознаха с един човек, който имаше силни болки в сърцето. Стараех се да му дам вибрации. За мое голямо учудване той каза “Чувствам се много по-добре”. Така започна и така продължава и до днес.

Веднага след моята Себереализация изпитах усещането на този енергиен поток. Шри Матаджи ме помоли да дам вибрации на някой, който беше дошъл, за да получи Реализация. Чувствах, че вибрациите, които идваха от жената са много горещи. Шри Матаджи ни информира, че там има малка съпротива за издигането на Кундалини – след това вибрациите станаха прохладни.

Шри Матаджи обясни, че енергията сега тече надолу по симпатиковата нервна система (Ида и Пингала нади) и охлажда системата. Внезапно престанах да усещам вибрации в едната си ръка. Шри Матаджи затвори очи и със своята сила на чисто установяване (санкалпа) уравновеси потока на вибрациите. Тя отвори очи и ме попита мога ли отново да чувствам вибрациите си с двете си ръце. В момента, в който казах “да”, Тя попита жената дали е била в съзнание без мисли.

Каза “да”, кимайки с глава, тя каза, че не може да отвори очите си. Шри Матаджи я помоли малко да почака - след няколко минути, когато ги отвори – те сияеха с необичаен блясък. Тя ми каза, че се е ”разтопила” в много силен аромат от рози и че е видяла много ярка светлина. Когато я попитах дали е чувствала вибрациите, тя отговори с “да”."
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users