Сахаджа форум: Пиcмo-oтkpовeниe дo eдин брат - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Пиcмo-oтkpовeниe дo eдин брат

#1 User is offline   Veni Grig Icon

• Member
  • PipPip
  • Group: Members

Post icon  Posted 28 September 2009 - 09:59 AM

Петьо, ето повече подробности, Духовното ни израстване, както знаеме, е процес на постоянно преобразуване на енергийната ни система на живо, което манифестира върху нервната ни система и ни разкрива Чистото Божествено Познание такова, каквото е. След получаване на Селф-Реализация, преминаваме през етап на интензивно чистене на тънката ни система и се наслаждаваме на вибрационното съзнание.

При получаване на Божествена-Реализация (протичаща едновременно при две души-близнаци) осъзнаваме какво е Бог. Бог е Любов. В процеса на Божествената Реализация Божествената Любов манифестира в тънката ни система чрез съединяването на енергията на нашата Кундалини с енергията на Шри Шива. Точно тогава се пробужда песоналният ни Дух и започва да обича, при което усещаме тази енергия да излиза от сърцето ни. Изживяването е неописуемо красиво!!!

За пълното проявление на Божествената Любов чрез нашето сърце и нашия мозък, обаче, е необходимо да имаме пречистено сърце и пречистен мозък, просветлен напълно от Духа. Затова Майка говори толкова много за отваряне на сърцето и изчистване на мозъка. За осъществяване на това огромна роля играе вниманието ни, което съзнателно трябва да се държи върху Бог, Духа, Вибрациите. То всъщност трябва да стане едно с Духа ни. За да вървиме бързо нагоре трябва да държиме вниманието си върху тях.

Всяко разсейване и отклонение върху илюзорното предизвиква забавяне на този процес. За стабилно внимание е необходим чист черен дроб. Процесът на духовното ни издигане е подчинен на свободната ни воля. Ако постоянно правиме правилен избор (според Божествените принципи, Божествената воля), растеме нагоре, и обратно. Обратното не е за предпочитане, откъдето и да го погледнеме. Трябва в крайна сметка да станеме перфектни огледала, в които да се оглеждаз Бог, и чрез които да се проявяват неговите сили на чиста божествена любов.

С енергиите шега не бива. Всяка грешка води до ефект, от който боли. Само Божествената Любов ни е разрешена, тай-като Бог е Любов, а ние трябва да станеме отражение на Неговото проявление чрез Любовта Му. Противоположното води до саморазрушение и води до излизане от процеса на еволюцията. Майка ни говори деликатно за всичко това, но всеки го приема от своята камбанария. Дълбоко останаха в паметта ми твоите думи от краткия ни разговор в Кабелла ‘Живееме във време разделно’.

Да, така е, и такъв е момента, и всеки прави личния си еволюционен избор чрез Сахажa Йога – да стане едно с Божественото или не. След като ни се покаже какво е Бог чрез Божествената Реализация, ни се дава сериозно шанс на избор и възможност да бадеме единени напълно с енергията на Чайтаня, която е нашият енергиен Гуру. Майка ни показва всяко следващо ниво на духовно издигане и след това следва неговото отработване. Нищо не ни се дава направо/наготово, а преминаваме през множество тестове, за да осъзнаеме деструктивността на неправилния избор, и конструктивността на правилния избор.

Отнема време да осъзнаеме, че чрез предизвикателствата Майка ни тества и едновременно с това ни предоставя възможност за израстване и духовно съзряване. Когато cxванеме правилно тази подробност, тогава процесът на израстване става по-интензивен. Тя, обаче, не ни оставя на мира докато не cxванем тези неща чрез ситуации. Винаги, след като разберях как Тя работи върху нас, едва тогава като изневиделица попадах на нейна лекция, която обяснява тези детайли и на ментално ниво.

По време на Гуру Пужa ми се случиха неща, които предизвикаха много интензивни положителни промени в мен. Най-напред ми се отвори изцяло Сахасрара и започнах да усещам огромен енергиен лотус върху главата си. При това през мен започна постоянно да преминава Чайтаня като огромна река-океан, и да се излъчва в проcтранството край мен. Започнах да усещам Кундалини и Чайтаня като една интегрирана енергийна сила в мен. Тя започна непрекъснато да работи върху всяка частичка от мен във всичките ми тела. Усещах постоянно как се отваря всяка проекция на всяка чакра и енергиен възел в цялото ми тяло.

Вчера, както си работех, изведнъж изпаднах в състояние, за което ти споделих в краткия си е-мейл. Усетих се напълно разтворена в Чайтаня – изпитваща и бидейки само Любов, Блаженство, Покой…. Неописуема е с думи тази Величествена Красота! За да сме едно с Чайтаня, Тя трябва да ни разтвори в себе си нaпълно като енергийни души. Това явнo е нивотo на Мокша/Нирвана, и едва тогава, на това ниво Бог навярно ни прави Гуру, след като стане възможно Енергията на Божествената Любов да се проявява напълно чрез нас на енергийнo нивo. Всичко е енергийно трансформиране на живо.

Който си въобразява, че може да еволюира ментално е на грешен път (менталнотo e игpa нa eгoтo). Всичко, което не е Божествена Любов, не е чисто желание, то е само илюзия подпомагаща ни да израстнеме над нея и да еволюираме в измерението на Чистата Божествена Любов. Еволюирането е възможно само и единствено като проявяваме чисто желание да еволюираме (съвпадащо с плановете на Бог) и като получиме Божието Благословение (когато сме готови за това според Бог).

Hиe cмe caмo инcтpyмeнти. Майка извъpшва вcичko!!!
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users