Сахаджа форум: Моята опитност със Сахаджа медитация - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Моята опитност със Сахаджа медитация Нели Купио, Финландия

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 28 September 2009 - 09:03 AM

Днес е 5 Дек 2001. Аз съм 20 годишно момиче, което медитира от около една година. Какво направи Сахаджа йога медитацията за мен? Всичко. Сахаджа йога ми даде покой, пълно спокойствие вътре в мен. Този покой аз търсех усилено преди да започна Сахаджа йога. Питах хората какъв е смисъла на този живот. Защо сме тук? Каква е истината? И получавах отговори от рода: “Всички ние сме си задавали тези въпроси поне веднъж, но с времето те ще изчезнат. Няма да се замисляш над тези въпроси, когато си на моята възраст.”

Но за щастие, не се отказах и намерих Сахаджа йога. Чрез медитацията аз намерих себе си. Интроспекцията бе много по-лесна отколкото преди Сахаджа йога медитацията. Сега съм екипирана по-добре и мога да лекувам себе си от депресии, гнява и т.н. Въпреки, че не е лесно, знам че се подобрявам с всеки изминал път. Най-важното, е че се научих как да се наслаждавам на живота.Не мога да кажа, че “се научих”, а то просто става. За това съм много благодарна на Шри Матаджи Нирмала Деви, която създаде този Сахаджа йога метод.

Главното нещо в Сахаджа йога, е че оставам в съзнание без мисли. Така може да виждам нещата ясно. Това помага за много неща. Например може да концентрирате по-добре на лекциите, домашните и вашата работа. Нямате да се уморявате толкова лесно, няма лесно да се гневите… и по един артистичен начин в дава творчески способности.

Всички тези идеи просто течат през теб и ще бъде изумени колко красиви неща може да създадете и колко красива музика може да сътворите. Тази творческа способност се проявява във вашето ежедневие.Но откъде идват всичките тези идеи? Това е силата на Любовта, Бог или тази енергия, която е около нас, както и да я наричаме.

Аз изпитах всички тези неща в моя живот. Сега аз се уча на грънчарство. Понякога няма идея какво да правя с определен проблем. Тогава медитирам за малко и просто моля вътре в себе си “Майко, моля дайте ми идея какво да направя за да реша този проблем”. И след това го оставя. Внезапно разбирам, че проблема ми е бил разрешен.

Тази енергия на Любовта ще се грижи за вас през цялото време. Всичко това ще разберете ясно, когато сте в Сахаджа йога, когато получите своята Реализация и медитирате от известно време.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users