Сахаджа форум: Как се промених след Себереализацията - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Как се промених след Себереализацията Аз съм индийка, родена в място наречено Палакол, Андра Прадеш.

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 25 September 2009 - 01:58 PM

Аз съм индийка, родена в място наречено Палакол, Андра Прадеш. Моите родители бяха много отдадени на Всемогъщия Бог. Моят баща боготвореше всички инкарнации на Бог и основно Шри Шива, Шри Рама, Шри Ханумана и Шри Ширди Сай Натх. Моята майка боготвореше Шри Ширди Сай Натх. Той е Сат Гуру и инкарнация на Шри Ади Гуру Дататрея.

Обикновенно визиите на родителите оказват голямо влияние на децата. Така и аз започнах да почитам Шри Ширди Сай Натх когато станах на 9 години. Аз обикновенно му се молех за всички мои проблеми и страхове, асъщо и когато се радвах. Аз го почитах всяка минута в моето сърце. Моят характер беше такъв, че се страхувах от всичко, дори от разговор с хората. Имайки толкова много притеснения за неможех да споделям нищо с никого и бях със затворено сърце. От една страна имах много добра Бхакти /отдаденост/ към Бог, а от друга страна имах всички тези обусловености.

Поради тази обсебеност аз наранявах някой от моите приятели дори когато бях в университета. От 9-тата до 18-тата година нямаше никаква промяна в моя характер. Въпреки всичко аз имах Бхакти към Шри Сай Натх.
Един ден един от моите съученици, който практикуваше Сахаджа йога медитация, бе споменал на моята съквартирантка. В този ден тя отиде и получи своята Себереализация, дори без да разбираа какво означава това. Ние винаги правехме всичко заедно и затова тя на следващия ден ме заведе в центъра за медитация.
Там аз видях хора практикуващи тази йога от няколко години. Те даваха реализация на нови хора пред снимката на Шри Матаджи. Виждайки това аз си помислих, че не трябва да почитам никой друг освен Шри Сай Натх. Аз не можех да го оставя.

Тази йога започва с даване на Себереализация, което е издигане на Кундалини-най-чистата женска Божественна енергия, намираща се в сакралната кост на всички човешки същества. Преди светците са извършвали огромна тапася/покаяние/ в продължение на много години за да получат Себереализация. Шри Матаджи направи това преживяване възможно, чрез техиката на Сахаджа йога. Шри Матаджи я направи толкова лесна, че за минути вие достигате Себереализация, чрез използване на нейната фотография или чрез нейното лично присъствие. Когато Кундалини се издига ние усетихме на върха на главата и дланите хладен полъх наречен Вибрации.

Всички тези хора ми помогнаха много за да усетя тези вибрации, но мисълта вътре в мен, че трябва да почитам само идин Бог не ме оставяше. Поради тези мисли аз не практикувах тази йога през следващите шест месеца.
След 6 месеца в един прекрасен ден аз и моята съквартирантка отидохме на пикник на брега на океана със съучениците от класа.Тогава аз отново нагрубих моята съквартирантка без да разбирам чувствата на останалите, без да разбирам колко любов тя ми даваше. Аз живеех през цялото време в моя си свят. Тя не ми говореше и това много ме обезпокои. На връщане от пикника, тъй като моята съквартирантка не ми говореше аз се натъжих и седнах до един друг приятел. Изглежда беше дошло времето да разбера всичко за Сахаджа йога. Този приятел, до който седнах практикуваше тази йога. Той започна да говри за своята медитация и аз му казах, че пожелах да се науча на тази медитация за да стана по-добра. Моята съквартирантка щеше да пътува до вкъщи следващата седмица и аз реших да се подобря чрез медитация преди тя да се е върнала.

Така моя съученик ме заведе на тази медитация през следващите дни. Преди това аз четях за живота на Шри Сай Натх и се питах защо въпреки, че го следвах моя характер не се подобри. Защо се безпокоя за всички тези дребни неща? Защо не мога да давам щастие на другите??? Толкова много въпроси.

Когато ме заведоха на тази медитация аз почуствах, че сякаш Шри Сай Натх ме заведе по този път, за да ме освободи от моите безпокойства. Аз започнах да практикувам тази йога два пъти дневно по 15-20мин.След 10-15 дни аз започнах да усещам хладния полъх. Аз почуствах някакво пречистване в моето финно тяло. Сърцето ми се изпълни с лекота и радост. Аз се освободих от моето напрежение и страхове.Моето здраве много се подобри и вече не взимах лекарства. Тогава разбрах, коя е Шри Матаджи и не усещах, че съм изоставила Шри Сай Натх.
Кундалини се издига от сакралната кост по гръбначния стълб. Така енергетичните центрове-чакри се активизират и захранват. Със събуждането на Кундалини аз осъзнах всички божества в нас и Бог в нас. Аз разбрах, че докато не намерим Бог в нас не можем да намерим истинско щастие.

Когато Кундалини премине през всиките тези чакри, тя ни свързва с Всепроникващата сила. Сахаджа йога означава понтанно единение с Духът. Кундалини е като Майка, която винаги ни предпазва от проблемите и се грижи всяка минута и всяка секунда за нас. Така аз бях спасена от много злуполуки. Почувствах абсолютна сигурност. Когато Кундалини пречисти всички чакри ни получаваме качествата на Божественото, Любящ, Прощаващ и Грижовен характер.

Аз забелязах страхотна промяна в моя характер и осъзнах, че докато не открием Бог в себе си нашето поведение няма да се промени. Сега усещам как през цялото време Божествената Майчинска любов и състрадание се грижат за мен, предпазват ме и ми дават истинско щастие през цялото време.

След като се върна моята съквартирантка също започна да практикува тази йога, а също и други съквартиранти. Моите родители също осъзнаха Бог в себе си. Всички родители на моите съквартиранти започнаха да практикуват Сахаджа йога. Всички съседи също получиха Себереализация. През последните пет години аз медитирам всеки ден и се наслаждавам на себе си. Сега хиляди практикуват по целия свят
Няма дискриминация на религия и раса при практикуването на тази медитация. Ние боготворим всички инкарнации на Бог в самите нас. Благодаря на Шри Матаджи, която ни даде тази прекрасна Йога, в тези ужасни времена на Кали юга.

Себереализицията е достъпна за всички.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users