Сахаджа форум: Единение с Колективното Съзнание - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Единение с Колективното Съзнание Грета Мур, Австралия

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 18 September 2009 - 10:30 AM

Ние живеем близо до плажа, по протежение на прекрасното крайбрежие на Нов Южен Уелс. Един приятел ни посети и ние решихме да направим разходка на плажа. Когато пристигнахме, децата се пръснаха наоколо, а приятеля ни приседна край водата за да си направи фоотсок/ пречистваща Сахаджа йога практика/. Аз се чудих какво да правя.
Искаше ми се гмурна и плувам в синьо-зелените води също както “железния човек” по време на състезание.

Докато моите фантазии следваха тези неща аз осъзнах, че съм станала напълно обослувена австралийка. Ако не бях заета с някаква дейност тук на този плаж, аз просто не можех да се наслаждавам максимално на слънцето, сърфа и морето.

Но аз бях напълно обусловена жена от Бирма…по-сигурна на сушата отколкото във водата. Може би затова аз се намирах в такава ситуация, раздвоена между обуслувеностите на две култури.

Както и да е, аз осъзнах, че годините практика в Сахаджа йога бяха променили моето съзнание… Аз се намирах в състояние на Съзнание без мисли. Моята Аджна чакра на челото се изчисти и тишината ме изпълни. Това, което виждах, моите взимоотношения с хората и природата около мен придобиха ново значение. В този момент времето спря и всичко оживя в тяхната собственна светлина.

Морето се изразяваше, чрез вълните и светлината танцуваща на повърхността. Азурното синьо на небето срещна синьо-зеленото на морето. Златистия пясък, на който седяхме срещна морето на края на вълните и зелените дървета зад мен срещнаха азурното синьо на небето от една страна и синьо-зеленото на морето от друга. Човешките същества на плажа се стопиха в тази голяма картина и станаха съставна част от живата природа. Всичко загуби своята изолираност и стана Едно.

Аз осъзнах, че това е Цялото на всички същества или Екакарита за която Шри Матаджи говореше толкова много.Тя се опитваше да ни го обясни по толкова различни начини през тези години…и аз най-накрая го разбрах. В този момент желаех целия свят да достигне тази визия за себе си и така целия свят ще има друга единна гледна точка. Няма да има войни…само Единство на всички неща, което дава Мир, Радост и чувство за сигурност.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users