Сахаджа форум: Реализацията на Найджъл -3 - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Реализацията на Найджъл -3

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Posted 31 August 2009 - 08:24 AM

Аз също бях убеден, че ако пия някакъв алкохол аз ще “деградирам” от тази невероятна височина, на която бях и без да ми отнеме и секунда /и без това не обичах много алкохола/ аз отказах алкохола. Аз се опиха да медитирам често, колкото можах, дори по време на обедната почивка се втурвах към тоалетните в нашия офис и се опитвах да медитирам за да задържа това състояние. И винаги аз осъзнавах неща за самия себе си, за моето семейство, за отношенията с майка ми, родители, шеф и т.н. Първите няколко месеца бяха най-невероятния период. Всъщност доста често гледах назад и осъзнавах, че нямах никакви спомени за времето, събитията и обстоятелствата през 1992г. Не съм забелязал дали лятото беше ужасно или прекрасно или есента беше студена или дъждовна. Нищо. Толкова погълнат бях от новата опитност със Сахаджа йога.

Разбира се никой не може да продължи вечно с тази интензивност, така че постепенно аз се установих в живот, в който фината Радост стана мой ежедневен спътник без да бъда изкуствен или принуждаван. Радост от удовлетворение когато си вместен в себе си и с в наслаждение на потока на живота отвън и отвътре. Но аз никога няма да забравя тези първи опитности.

След няколко месеца от началото на медитациите ми, започнах също да посещавам Сахаджа йогите в техните домове и също прекарвах доста време в офиса с Ник, един от новите ми приятели в СЙ. По време на нашите разговори ние дискутирахме всякакви теми. Аз се втурвах при него с много въпроси и понякога давах заден ход, когато той ми подаваше лекция на хартия или аудио запис с реч на Шри Матаджи, които перфектно отговаряха на всички мои въпроси-дори преди да съм ги задал. Аз си спомнян няколко мимолетни примери по време на медитациите където почуствах невероятната безкрайност на благата сила, която ме упътваше и успокояваше. Това бе за мен още един ясен сигнал, че това бе път много по-дълбок отколкото си въобразяваме.

След първите дни на моята Реализация, животът се върна в нормалното си русло. Бих казал твърде нормално. Имах извънредно приятна работа, да правиш нещо градивно и обикалях по света без да съм богат. Не бих казал, че живея в някаква розова утопия, където всичко е наред. Не е така, но чувството за баланс, резултатите и чудесата, които имах щастието да придобия с тази невероятна йога изглежда бяха достатъчно силни да превъзмогнат всяка отрицателна евентуалност. Сякаш имаш възможност да създадеш своя благоприятна вселена.

СЙ е фантастично и безкрайно приключение. В момента когато си помислиш, че си се “установил” в спокоен период на своя живот или духовно пътуване, тогава изниква нова възможност или тест. Реализацията е толкова дълбоко нещо, което променя курса на цялата твоя същност, възприятие и отношение. СЙ за мен е върховно приключение. В сравнение със СЙ всичко останало бледнее в незначителност. Нищо не може да се сравни с изобилието на опитност, и за мен няма нищо друго, което да се доближава до възможността да предложи такова значение за моя живот.
Всъщност, отначало някой от моите познати бяха обезпокоени от моя нов “медитативен” начин на живот. Сега те разбират, че аз преживявам едни от най-невероятните и творчески периоди на моя живот – и е ясно, че някой от тях започват да се съмняват в своите цели и отношение към живота.

Благодаря на Бог за привилегията да се наслаждавам на моя живот по един възхитителен начин.

Н.П.
Лондон, Декември 2001
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users