Сахаджа форум: Реализацията на Найджъл -1 - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Реализацията на Найджъл -1 Лондон, Декември 2001

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 25 August 2009 - 12:15 PM

Аз получих моята реализация и започнах да практикувам Сахаджа йога медитация по абсолютно незабележим начин. Бе Януари 1992 г. и аз се чувствах доста неспокоен от известно време. Това е доста нетипично за мен.
Аз си пишех с един астролог за да получа някакво указание относно това, как да продължа моя живот. Той не ми изпрати диаграма, но ми предложи да започна да медитирам. Аз си спомням, че му звъннах и му обясних че не съм по "тази част" и той ми отговори, че аз просто трябва да опитам /някаква медитация, без да обясни каква/, защото това ще ми помогне "събера" себе си.

В резултат на неговото предложение аз купих списанието Time Out / хипи долнопробен вестник/ и изпратих запитване до всички курсове за медитация, които намерих на последната страница.
Сред тях бе и Сахаджа йога и тези курсове бяха безплатни. Да си призная поради това, че беше безплатно аз реших да опитам. Не изгарях от желание да похарча 200 паунда само за да опитам някаква си медитация.

Моето първо посещение на СЙ беше също незабележително, рутинно бих казал. Спомням си, че празната зала /Аз винаги пристигах на новите срещи по-рано/ докато събирането се подготвяше. Почуствах се малко притеснен, когато видях някакви Ню Ейдж артифакти като, схема на чакрите, ароматни пръчици и снимка на индийска дама, но решен да издържа до края каквото и да става. Тогава мога да кажа, че поне съм опитал! Аз имах нагласата, че курсовете за медитация са условено или стандартно ръководство, нещо като MBA /Master in Business/ за ума.

Времето не се усети кога измина и аз получих моята Реализация по традиционния начин. Интересно, е че си спомням колко студени бяха ръцете ми докато казвахме заявленията и тогава никой не зпомена за хладния полъх.
След това аз чух от друг начинаещ, който говореше за студените си ръце. Тогава и аз си спомних за моите усещания. След Реализацията имаше видео с реч на Шри Матаджи. Тя ме накара да се засмея на няколко пъти, което аз оцених като добър знак. Аз си спомням, че си мислих, че някой, който има чувство за хумор не може да бъде лош човек.

Накрая имаше медитативна практика, при която се работи върху чакрите на новите хора. Това ми се стори доста приятно. Срещата приключи с чай и бисквити и ние имахме възможност да поговорим. Аз говорих с Алан/ човека който се грижеше за мен/ и това, което чух е точно това, което исках да чуя.
Никакви Хипи и Ню Ейдж приказки, просто приятен, здравомислещ човек, който изглеждаше много земен и нормален. Аз се прибрах в къщи доста реалаксиран. :)
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users