Сахаджа форум: Как се запознах със Сахаджа Йога - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Как се запознах със Сахаджа Йога Споделено oт ...

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 24 April 2010 - 07:59 AM

Искам да споделя с вас моя личен опит за нещо, което ми се иска повече млади хора да усетят и преживеят, нещо, което ми помогна да променя мисленето си, да преосмисля поведението си, да пожелая да стана по-добър човек и нещо, което е източник на голямо вътрешно удовлетворение за мен.

През 2006г. започнах да усещам необходимостта, че нещо вътре в мен трябва да се промени. Периодът беше такъв, че учех усилено за кандидат-студентски изпити, а и имах и трудна връзка с едно момче, което ме натоварваше допълнително. По начало съм по-чувствителна натура и преживявах всичко това по-тежко отколкото беше необходимо.
И така както се случва в живота,някои неща се случват без да ги планираме- спонтанно пожелах да се занимавам с йога.

Сякаш от нищото дойде това желание- никога не бях чела някакви книги за йога или да съм се интересувала или замисляла за йога. Веднага, обаче щом се появи това желание всичко се нареди от само себе си. Един познат на майка ми, който се е занимавал известно време ми разказа за Сахаджа йога. От думите му разбрах, че това е метод, чрез който човек се научава да работи със своята вътрешна енергия (Кундалини) и че можеш действително да се научиш как да постигнеш вътрешен мир. А в този момент чувствах,че точно от това имам нужда.( Причините, поради които той е спрял да се занимава са отделен въпрос, на който няма смисъл да се спирам.)

Отидох на първото занятие с идеята да видя за какво става дума, без да съм имала определени очаквания към курса. Просто реших да опитам, като си казах, че ще се оставя да видя дали наистина ми харесва, а ако нещо не ми хареса, винаги мога да си тръгна.

Наистина всичко се случи по най-естествения начин, по-който това можеше да стане. Още първия път, когато отидох имаше кой да се погрижи за мен-една от жените седна до мен и всичко ми показа как да направя и ми обясняваше.Съвсем за кратко време усетих какво означава да си в медитация.

Ще направя един абзац, за да пообясня какво означава да бъдеш в медитация. Да бъдеш в медитация означава да бъдеш в съзнание без мисли. Тогава оставяме на нашата вътрешна енергия Кундалини, която е жива и интелигентна енергия, да се изкачи нагоре по гръбначния стълб и когато тя се издигне до върха на главата се свързва с Всепроникващата енергия, прави връзка с нея ( „йога” означава „връзка, единение”). Когато това се случи, когато тази връзка се осъществи по върховете на пръстите си започват да се проявяват много фини усещания- като боцкане или изтръпване в някой пръст, хладина или пък топлина. Всичко това ни показва, че тази енергия наистина съществува. Тези усещания са свързани с отделните чакри, тъй като всяка чакра отговаря на определен пръст на нашите ръце и е свързана с определени качества.

На пръв прочит това със сигурност ви се струва малко абстрактно, но човек трябва просто да опита за себе си и да се убеди, че в това, което казвам няма нищо сложно и трудно- то просто работи и човек наистина чувства как тази вътрешна енергия го пречиства, разтоварва го, освобождава го от тежестта на нещата, които му пречат да се движи.

Когато започнах да медитирам и вкъщи, за по-малко от два месеца, започнах да наблюдавам промени в себе си. Преди да започна курса бях сякаш затворена в себе си и постепенно започнах да се отварям към другите, малко по-малко започнах да чувствам повече спокойствие в себе си, преди това бях под някакво постоянно напрежение. Започнах да откривам в себе си някаква сила и опора, която допреди това нямах, започнах да усещам любов към себе си и към околните, научих се да бъда по-малко критична към себе си и другите около мен.

За два месеца научих за себе си неща, които никой друг нямаше как да ми помогне да разбера за себе си. Просто човек започва сам себе си да разбира, тези усещания са като някакъв коректив дали постъпваш правилно или не, дали само си мислиш, че постъпваш правилно, но това да не е така- веднага пръстите и усещанията ти „говорят” и разбираш обективната истина.

Имах един интересен случай по това време (като първа година студентка) ( иначе има много интересни случки и преживявания, които всеки, който е започнал да се занимава със Сахаджа йога е преживял и са му се случили, случки, които ти показват, че нещата работят, че тази енергия действа в теб и когато си „във връзка” всичко се нарежда по най-добрия начин).

Първи семестър имах изпит по Въведение в правото, който си беше сериозен изпит, всички колеги се бяхме много наплашили от него, хората, които излизаха от изпита бяха с оценки все 3, 4. Аз бях минала темите веднъж или два пъти, но имаше много действително за запаметяване. Както и да е, преди изпита просто бяхме седнали няколко колеги на пода, в коридора близо до стаята и аз вместо да чета бях насочила вниманието си над върха на главата, и се опитах да помедитирам, защото не исках да се притеснявам.

Исках да си изтегля тема номер 7 и без да мисля за нищо, просто останах за известно време в медитация. Когато влязох в кабинета при професора и си изтеглих билет ми се падна точно тази тема, която исках. Написах си всичко и имах 6, което просто не беше за вярване за този изпит. Този пример е само една малка частица от всички останали примери, когато, заради това че съм била в съзнание без мисли е имало благоприятно стечение на обстоятелствата за мен.

Чрез тези всекидневни случки, просто постепенно в мен се установява усещането, че Бог наистина помага, че когато си честен към себе си и околните и правиш нещата от сърце, тогава получаваш подкрепа и чувството е наистина удовлетворяващо, чувстваш се сигурен както детето се чувства в прегръдките на майка си.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users