Сахаджа форум: Моят опит в Сахаджа йога - Сахаджа форум

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Моят опит в Сахаджа йога

#1 Guest_Търсач_*

• Group: Guests

Post icon  Posted 04 August 2009 - 07:17 AM

Няма да ви обременявам с информация, която може да прочетете в
http://www.sahajayoga.org/ и http://www.sahajayoga-bg.org/

Ще споделя нещо за тези изминали 18 години в Сахаджа йога.

До 1990г. се занимавах с Хатха йога. Усещах голямо натрупване на енергия в мен и някой визуализации.
През 1990г бях поканен на програма по Сахаджа йога. Тъй като съм инженер по професия следвах препоръчаните медоди и наблюдавах резултатите. По време на студентските години купоните, пиенето и всичко останало беше в пълен ход. Лека полека забелязах, че алкохола пречи и замърсява чакрите и ми е по трудно да достигна състояние на единение, йога, сливане и хладен полъх над главата.

На Кундалини всеки път и отнемаше повече време да ме пречисти. Лека полека загубихме и теми за разговор със старата ми компания, защото моето желание бе да споделям моите усещание и медитации с хора които ме разбират. След първите няколко месеца достигнах до Нирвичара самадхи, а след още няколо усетих и какво е Нирвикалпа самадхи.

Ежедневно медитирам сутрин към 5-6 и вечер след работа към 18-19. През останалото време също усещам как Кундалини се движи в мен и ме пречиства. Когато чета или чуя нещо което духовно и истинно, Кундалини винаги го потвърждава като ми дава много силно издигане в мен/ много е приятно/, като една вълна на безгранична любов.

Сутрин и вечер практиката ми влючва кратко пречистване на чакрите като използвам различни елементи/ огън, земя, вода/ и мантри и след това се потапям в безкрая. Кундалини е толкова могъща, интелигентна и жива, че единственото което можем да направим е истински да и се отдадем.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users